Podgronská Républika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Janá Ůca Hutavnová
Janá Ůca Hutavnová
Posts : 10
Join date : 2021-12-09

Zavitojte! Empty Zavitojte!

Thu Dec 09, 2021 3:34 pm
Zavitojte. Sem Janá a se ůčyn podgronskéj godki s kilká tygodni s dr. net Šaflikiem. To ůn byl habál mné do Podgronskéj Républiki jako mé intéresy jsóm gráfika, godki a polityka. Godyn podgronskó inó kapka, to přepytóvam mé hyby.

Witajcie, jestem Jana a uczę się języka podgórskiego z doktorem net. Szaflikiem. To on zaprosił mnie do Republiki dlatego ze moimi zainteresowaniami są grafika, jezyki i polityka. Mówię po podgórsku tylko trochę więc wybaczcie mi moje błędy.
Kornel Tlok
Kornel Tlok
Posts : 41
Join date : 2021-09-19
Age : 20

Zavitojte! Empty Re: Zavitojte!

Thu Dec 09, 2021 4:25 pm
Zavitojte! Krasné nám!

Cudownie że grono znajacych nasz jezyk się powoli acz sukcesywnie powiększa pani Jano!
Vavřyk Baca
Vavřyk Baca
Posts : 41
Join date : 2021-09-21

Zavitojte! Empty Re: Zavitojte!

Tue Dec 14, 2021 6:52 pm
Zavitojte Jano!

Tymko Zyzmon
Tymko Zyzmon
Posts : 28
Join date : 2021-09-19
Age : 18

Zavitojte! Empty Re: Zavitojte!

Tue Dec 21, 2021 7:23 pm
Zavitojte! Mam váryn co vy spyndyte tu dobřé dočas!
Janá Ůca Hutavnová
Janá Ůca Hutavnová
Posts : 10
Join date : 2021-12-09

Zavitojte! Empty Re: Zavitojte!

Tue Dec 21, 2021 10:35 pm
Dynkujyn za krasné zavitane panove. Bynde mné krasné z panovámi navspóldélat.

W tym tygodniu zdałam swój egzamin z podstaw komunikacji w naszym narodowym języku. I miło mi poinformować ze nareszcie mogę wnioskować o obywatelstwo. Została mi też zaproponowana posada nauczyciela języka Podgórskiego w kszyckim gimnazjum, na co już się cieszę!

Pragnę też zapewnić panów ze moja postawa na tym się nie skończy. Zamierzam bowiem utworzyć nowy tytuł prasowy. Piszący głównie w języku narodowym. Oraz firmę graficzną.

Tym czasem życzę Panom Kresné Bozónarodénové Svynta!
Sponsored content

Zavitojte! Empty Re: Zavitojte!

Back to top
Similar topics
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum