Podgronská Républika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Matsko Smrek
Matsko Smrek
Posts : 39
Join date : 2021-09-19
Age : 28

Propozycja sładu Rządu Empty Propozycja sładu Rządu

Thu Oct 28, 2021 3:38 pm
Wysoka Izbo
Szanowny Panie Prezydencie Parlamentu

Artykuł 23, punkt 2) naszej Konstytucji stanowi że kandydat na Premiera przedstawia Parlamentowi skłąd rządu i program jego rządu. Szanowni Państwo, Wysoka Izbo po odbyciu wielu wewnętrznych dyskusji wewnętrz mojej politycznej opcji i konsultacji z Prezydentem Republiki postanowiłem o przedstawieniu parlamentowi składu Rządu i jego program. Informuję także że postanowiłem o utrzymaniu obecnego podziału działów administracji rządowej.

Wysoka Izbo, Panie Prezydencie. Wnioskuję o powołanie na urząd Ministra spraw Zagranicznych Obron i Komunikacji szanownego Pana Kazmira Šaflika. W ramach tego resortu pragniemy doprowadzić do lokacji Republiki na mapie Pollinu, doprowadzić do uznania Republiki, oraz przeprowadzenia modernizacji naszej armii, ponad to we współpracy z resortem Spraw Wewnętrznych i Gospodarki - na którego szefa wyznaczam Kornela Tloka - resort zajmie się ustawą o Bezpieczeństwie Wewnetrznym, który nada Armii Republikańskiej uprawnienia policyjne, celem zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego Państwa.

Do innych zadań Ministerstwa spraw Wewnętrznych i Gospodarki, chcę zaliczyć wprowadzenie ustawy o walucie i podstawach gospodarczych, zakładającą wprowadzenie systemu gospodarczego i bankowego, także pragnę wprowadzenia ustawy o podziale administracyjnym i administracji terenowej, utrwalającą podział na Ziemie - jako jednostki administracji publicznej-terenowej, oraz Gromady - jako jednostki statystyczne. Chcę także żeby gospodarka byłą jedną z głónych podstaw narracyjnych Republiki

W ramach Ministerstwa Sprawiedliwości, na szefa którego pwoołuję samego siebie pragnę przygodować wraz z moja Vladą i w porozumieniu z Wysoką Izbą reformę konstytucji zakładającą pewne kosmetyczne, aż ważkie zmiany:
- reforma art. 13, zakładająca możliwość kandydowania na urząd Prezydenta także kandydatom popartym przez organizacje pozarządowe, oraz obecnie sprawującemu funkcje
-przeniesienie kompetencji wyboru Przewodniczącego Narodowej Komisji Wyborczej na parlament lub jego przewodniczącego

A także w ramach tego resortu pragnę wprowadzenia Kodeksu Karnego wraz zapisami Postępowania Sądowo-Karnego.

Na ministra Kultury Oświaty i Dziedzitwa Narodowego pragnę powołać Szanownego Pan Jósko Trockyego. W ramach tego urzędu pragnę by jego piorytetem było zniesienie obowiązku egzaminu jezykowego przed uzyskaniem obywatelstwa, jako czynnika potencjalnie hamującego rozwój Republiki. Ponadto pragnę by wprzyjęto rozwiązania dla uniwersytetu koszyckiego.

Wysoka Izbo zdaję sobie sprawę że Program Rządowy jest ambitny, ale jednocześnie jest wyjątkowo korzystny dla Republki i jej rozwoju.



Vavřyk Baca
Vavřyk Baca
Posts : 41
Join date : 2021-09-21

Propozycja sładu Rządu Empty Re: Propozycja sładu Rządu

Fri Oct 29, 2021 2:42 pm
Panie Przewodniczący Parlamentu
Wysoka Izbo

Mam zaszczyt przedstawić stanowisko posłów związanych z inicjatywą polityczną moKD dla expose Premiera-elekta. Cieszy nas kierunek działań politycznych nowego rządu w kierunkach polityki zagranicznej i obrony. Jest to dobry kierunek i możemy zapewnić Premiera o pomocy radą i naszym głosem. Kierunki wyznaczone przez ten gabinet w tej materii są dobre i wskazane.

Republika potrzebuje platformy narracyjnej, gospodarka jako takie narzędzie niewątpliwie jest wskazana i dobra, i porządana.

Co do reformy konstytucyjnej, jesteśmy w stanie ją podjąć jeżeli przyjęte zostaną nasze postulaty

Ponadtr tematy expose jest wyjątkowo skąpe w detale. Dlatego ja jako poseł jestem w stanie poprzeć osobiście działanie rządu z zapewnieniem że będę mu się bacznie przyglądał, jednakże nie zarekomenduje żadnej decyzji innym posłom mojego ugrupowania.
Kornel Tlok
Kornel Tlok
Posts : 41
Join date : 2021-09-19
Age : 20

Propozycja sładu Rządu Empty Re: Propozycja sładu Rządu

Tue Nov 02, 2021 1:36 pm
Rozpoczynam glosowanie

Glosuje ZA
Jósko Trocky
Jósko Trocky
Posts : 20
Join date : 2021-09-19
Age : 19

Propozycja sładu Rządu Empty Re: Propozycja sładu Rządu

Wed Nov 03, 2021 10:20 am
ZA
Matsko Smrek
Matsko Smrek
Posts : 39
Join date : 2021-09-19
Age : 28

Propozycja sładu Rządu Empty Re: Propozycja sładu Rządu

Wed Nov 03, 2021 1:26 pm
ZA
Vavřyk Baca
Vavřyk Baca
Posts : 41
Join date : 2021-09-21

Propozycja sładu Rządu Empty Re: Propozycja sładu Rządu

Wed Nov 03, 2021 1:38 pm
ZA
Tymko Zyzmon
Tymko Zyzmon
Posts : 28
Join date : 2021-09-19
Age : 18

Propozycja sładu Rządu Empty Re: Propozycja sładu Rządu

Fri Nov 05, 2021 1:56 pm
Przeciw
Kornel Tlok
Kornel Tlok
Posts : 41
Join date : 2021-09-19
Age : 20

Propozycja sładu Rządu Empty Re: Propozycja sładu Rządu

Fri Nov 05, 2021 2:13 pm
ZA oddano 157 głosów
PRZECIW 43

Stwierdzam iż parlament powołał Matsko Smreka i jego Rząd, panie premierze gratuluję.
Sponsored content

Propozycja sładu Rządu Empty Re: Propozycja sładu Rządu

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum